O nás

Provozovatelem karvinských kin je Městský dům kultury Karviná se sídlem tř. Osvobození 1639/43, 735 06 Karviná-Nové Město. V současné době MěDK Karviná spravuje tři digitální kina.


Kino Centrum v Karviné - Mizerově zahájilo provoz v roce 1981. V roce 2012 bylo kino  a vybaveno novými sedačkami a vzduchotechnikou/klimatizací kinosálu. Současná kapacita kina je 337 míst + 4 místa pro vozíčkáře. Od listopadu roku 2014 probíhala rekonstrukce a modernizace budovy a okolí kina a kino opět zahájlo provoz 31. 5. 2016. Technickým unikátem budovy kina je řešení střešní konstrukce, která je zavěšena na lanech. Promítací kabina je vybavena dvěma promítacími stroji MEO5 pro projekci z klasického 35mm pásu a digitálním projektorem Christie 4220 pro digitální (DCI) projekci, který promítá v rozlišení 4K  a je schopný promítat snímky s vysokou frekvencí snímkování (HFR). Pro 3D (stereoskopické) projekce je použit polarizační systém DepthQ, zvukový systém disponuje 7.1 kanály. Projekce se zaměřují především na uvádění premiérových snímků a také na promítání pro školy a seniory.

Kino Ex se nachází v budově Městského domu kultury a zahájilo činnost počátkem sedmdesátých let minulého století. V roce 2014 bylo kino  vybaveno technologií pro přehrávání digitálních filmů (DCI). Kino je v provozu od září do června, v letních měsících se promítací technologie přesouvá do Letního kina Karviná. Kinosál má kapacitu 87 míst. Kabina je vybavena digitálním projektorem Christie 2230 a 7.1 zvukovým systémem. Mimo projekcí pro seniory, školy, rodiny s dětmi a náročné diváky, jeho program tvoří zejména reprízy úspěšných filmových titulů.

Letní kino Karviná zahájilo provoz v červnu roku 1968. Kino je umístěno v atraktivním prostředí městského parku B. Němcové v Karviné - Fryštátě, který je cílem procházek občanů města i lázeňských hostí. Amfiteátr Letního kina je využíván také k pořádání koncertů, přehlídek a jiných městských akcí. V letech 2013 - 2014 prošel amfiteátr kina rekonstrukcí a v létě 2015 zahájil digitální éru. Disponuje kapacitou 2500 míst (z toho 2032 k sezení). S projekční stěnou o šířce 30 m a plochou okolo 390 m2 (kino Imax má plochu okolo 350 m2) se jedná o jednu z největších projekčních ploch  v ČR. K promítání se používá projektor Christie 2230 se světelným zdrojem o výkonu 6,5 kW.

Digitalizace kina Centrum, kina Ex a Letního kina Karviná byla podpořena Státním fondem české republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie